Kiti gyvena gerai, o Tau nesiseka?

Žiuredami Feisbukus matote daugybę sekmingų žmonių? Daug sekmingesnių negu jus? Ne tik internete, bet ir gyvenime visi gyvena gerai, o jus ne?

Neskubėkyte jaudintis 🙂 Juk seniai žinome, kad žmogui svarbu ne kaip kokybiškai jis gyvena, bet kaip jis gyvena palyginus su kitais. Jei gyveni nors truputi geriau nei kiti, viskas yra gerai, bet jei kas nors turi nors vieną daiktą geresnį nei tavo – viskas, pasaulio pabaiga.

Šita žmonių savybė leidžia uždirbti milionus, tik ne patiems žmonėms, o įvairių prabangos prekių platintojams. Patys gi žmonės vaikosi daiktų kurie jiems nereikalingi, prarasdami brangų laiką ir galimybes.

Net jei žmonės vertina objektyviai, jie palygina tik savo ir kažkieno dabartinę padėtį. O reikia galvoti ir apie pradines sąlygas. Įsivaizduokime dvi šeimas:
Šeima nr. 1.
Antanui dvi močiutės paliko du butus, ir jis tuos butus nuomoja. Antanas turi žmoną Aiste, kurios tevai mirė ir paliko jai butą ir namą. Jie gyvena name ir nuomoja trys butus Vilniuje. Taip pat jie dirba, abu gauna po 1500€. Vaikų jie neturi ir bendros jų pajamos yra 2800€. Jie leidžia sau keliauti du kartus per metus, turi lizingų pirktas brangias mašinas. Ir dedasi pagiruniškas nuotraukas į Feisbuką. Antanas ir Aiste abudu dirba vyr. specialistais žemėvarkoje, darbo metų jie skaito internėtą ir komentuoja Delfyje. Taip yra dėl to, kad Antano tėvas dirba savivaldybėje ir savo vaikui organizavo šiltą darbą.

Šeima Nr.2.
Bronius dirba gamykloje inžinieriumi, Beata namie augina vaiką. Bronius sunkiai dirba ir gauna 1300€, 1-no kambario buta jie nuomojasi, moka 200€. Visus sutapytus pinigus Bronius išleido garažui, kuriame savaitgaliais verčiasi ratu montažu ir kitu remontu iš to uždirbdamas 200€ per menesį, dabar jis taupo tam, kad nusipirkti kaimyno garažą ir abu garažus sujungti, jis nori pastatyti keltuvą ir išnuomoti darbo vietą iš kurios uždirbs 100€ per menesį. Po to jis pirks sekantį garažą ir plės veiklą. Po 10 metu Bronius turės keleta nuosavų autoservisų, kurie leis jam pasistatyti namą ir gyventi be rūpesčių. Bet dabar jam nuolat truksta pinigų, vaikui perka tik naudotus drabužius, važinėja su 25 metų senumo mašina. Beata nuolat nepatenkinta, ji Broniui sako, kad reikia gyventi kaip Antanas, pirkti normalią mašiną lizingu, pasiimti paskolą namui, pasiskolinti pinigų kelionėms. Sako „mes ubagai“.

O dabar klausimas jums: „Kas yra kietesnis: Antanas ar Bronius?“ Netikiu, kas kažkieno simpatijos atiteko Antanui, nebent tokio pat „Antano“. Taip, Bronius vienareikšmiškai kietesnis, tik jo startinė pozicija buvo daug sunkesnė. Taip pat nepamirškite, kokia yra lengvų pinigu kaina Aistei, – jos tėvai mirė. Ir Beata sakydama, kad nori gyventi kaip Aistė, net nesusimasto, kad tai reiškia prarsti tėvus.

Dabar įveskime trečią šeimą:
Pagal abecėlę šios šeimos vardai turėtų būti iš C raidės, Tegul buna Česlovas ir Cecilija 🙂
Česlovas gauna 600€ cicilija 300€, gyvena su Cecilijos 🙂 tevais. (negaliu be šypsenos šį vardą rašyti).  Tevai padeda auginti dukrą. Česlovas važinėja su BMV 530, kuriai nupirkti jam prireikė 20 000€ paskolos, išsimokėtinai pirktas naujausias išmanusis telefonas, brangiausias kompiuteris, televizorius ir audiosistema bemsui. Drabužius jie perka tik firminėse parduotuvėse, ypač treningus Nike 🙂 . Jokių sąntaupų jie neturi ir džiaugiasi kai jiems trumpam pavyksta išlisti iš skolų, o tada iš džiagsmo prisidaro naujų. Už tai feisbuke pilna nuotraukų dėl kurių jie ilgai sedės skolose. Visi Česlovo bandymai pagerinti savo finansinę padėtį tai pokalbis su uošviu prie butelio, apie tai, kaip Česlovas  nusipirks sklypą ir pasistatys namą. Apie sklypo pirkimą Česlovas pamiršta iš karto, kai jam pervedamas atlyginimas, tada prasideda naujų sesamonių pirkimo maratonas.

Net nežinau, ką čia galima komentuoti, tiesiog pavyzdys palyginimui.  Ir kalusimas bus ne „kuris yra kietas?“ o „kuris eina teisinga kryptimi?“.

Bronius skirtingai nuo Česlovo žino, ką reikia daryti, ir tai daro. Jis puikiai žino ko atsisako dabar ir ką gaus už tai vėliau.

Ar verta Broniui verkti dėl to, kad jo kamynas Česlovas važinėja su brangią mašiną? Ar dėl to, kad buvęs klasiokas Antanas gauna daugiau?

Česlovas bando būti panašus į Antaną, bet jis nesupranta, kad Antanas turi kitą gyvenymą, kitą tėvą, ir kitas pajamas, kurios jam nukrito iš dangaus.  Česlovas didžiuojasi tuo, kad turi brangesnę mašiną nei Antanas, bet Antanas už mašinos lizingą moka iš pinigų gautų už buto nuomą, o Česlovas iš savo sunkiai uždirbtos algos.

Atrodo, keista, kad Česlovas nekopijuoja Broniaus, nors Česlovui kopijuoti reikėtų butent Broniaus elgesį o ne Antano. O čia ir yra esminė Česlovo problema, jis kopijuoja ne žmogų, o žmogaus viršelį. Jis tiesiog negali elgtis kaip Bronius, nes noras pavaidinti sekmingą turtuolį yra stipresnis nei noras būti turtuoliu ir kurti savo gyvenimą o ne gyvenimo pakuotę.

Apibendrinus :

Antanas tai pakuotė su turiniu,

Bronius – turinys be pakuotės  (kol kas),

Česlovas – pakuotė be turinio 🙂

 

Taigi jeigu jums į galvą lenda mintys, kad visiems gerai išskyrus mane, supraskyte, kad jus nežinote, kirie iš tų visų yra „turiniai“ o kurie tik „pakuotės“. Ir jums tikrai nereikia to žinoti. Viskas kas jūms turi rupėti, tai JŪSŲ gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.