Nuo ko priklauso karjera? Kaip tampa vadovais?

Karjera priklausyti gali nuo labai skirtingų  ir netgi nuo priešingų veiksnių. Jeigu jau skaitai šį straipsnį, karjera tau rupi ir tu jos nori. Bet yra kažkas dėl ko abėjoji arba jaudiniesi ar net bijai. Bijoti neverta. Tiesiog reikia žinoti viena dalyka: jei pasaulyje gyventu vien Bilai Geitsai, tai jie visi tikrai nebūtų vadovais. Būtų Bilas Geitsas padavėjas, Bilas geitsas vairuotojas, virėjas ir t.t. Ir jie visi turėtų Bilą geitsą vadovą, kuris turėtu savo vadovą ir .t.t. Visi netaps vadovais, ir kuo aukščiau tuo kelias link karjeros yra siauresnis. Reikia tai žinoti.

Iš vieno turtuolio girdėjau įdomią frazė… Pokalbis buvo sovietmečiu ir tas turtuolis dar nebuvo turtuolis. Kažkas kalbėjo apie žmogų kuris „visą gyvenymą atidavė gamyklai, o buto (iš gamyklos) taip ir negavo“. Turtuolis pasakė : „Viskas priklauso nuo to kokius tikslus turi žmogus. Jei žmogus turi tikslą gauti būtą, jis jį gaus, o jei tikslas yra atiduoti gyvenyma gamyklai taip ir bus.“

Man žiauriai nepatinka tokie žodžiai, nes savyje pamatau tą žmogų kuris  atiduoda gyvenymą gamyklai.

Taigi svarbiausiayra žinoti tikslą. Karjera tai tikslas. kiti dalykai tai tik priemonės tam tikslui įgyvendinti. Turbut girdėjote frazę: „laižo subinę viršininkui“. Šiuo atvėju subinės laižymas tai ne tikslas 🙂 , o priemonė.

Nuo ko priklauso karjera? Kaip tampama vadovais?

 1. Atsitiktinai – neveltui įrašiau tai kaip pirmą punktą. Atsitiktinumas yra visada, ypač dabar, kai vadovų atranką daro 18-metes merginos iš įdarbinimo agenturos. Bet reikia prisiminti, kas atsitiktinumas tai desningumo forma.
 2. Dėl to kad aktivus (ne tik darbais, bet ir žodžiais) – tokius dažnai pastebi ir jie labai visur lenda.
 3. Dėl to, kad debilas – dažnai vadovai nenori priiminėti žmonių protingesnių už save. Jei valytoja blogai valo, tai matosi iš karto, bet vadovų darbo rezultatai aiškėja ne iš karto ir debilas gali vadovauti gana ilgai, kol bus išvarytas, bet gavęs patirties, jis gali sekmingai įsidarbinti kitoje vietoje, ir už geresnį atlyginimą. Debiai dažniausiai kaupiasi tose vietose kur nevyksta pokyčiai, o vyksta visiška rutina. Debilai mėgsta šiltas vietas, o kai šiltų vietų nėra jie kantriai kaip erkės laukia savosios. Ir gali tik stebėtis, kaip greitai jie stengiasi užimti ką tik sušilusią vietą. Toliau skaitydami sužinosite kas gi sušildo tas vietas 🙂
 4. Dėl to, kad susitvarko. Priešingybė debilams. Susitvarkantys (dažniausiai jie būna protingi)  tampa vadovais tose vietose kur vyksta aktyvūs veiksmai arba pokyčiai ir nėra šiltų vietų. Ten reikia proto, ryžtingumo, drąsos, idėjų ir darbštumo. Ten kur reikia pastatyti gamyklą, sukurti produktą , perdaryti procesą – debilai ten nelenda – jie bijo. Ten iškyla  tik tie kurie gali, žino ir nebijo. Dėje, kai darbas yra padarytas, ir lieka rutininiai darbai tokie vadovai dažnai yra šalinami ir jų vietą užima debilai. Kodėl? Kai nėra iššukių jie neranda sau vietos, be to jie būna nepatogūs savo iššukių jie neranda sau vietos,  viršininkams, nes per daug pasitiki savimi ir per daug žino apie darbą, ir gali lengvai pakeisti savo viršininką. Tai tas retas atvejis kai „gyvenimas gamyklai“ ir „butas“ pasiekiami tuo pačiu keliu.
 5. Dėl to, kad nemoka dirbti. Jeigu žmogus gerai dirba ir yra naudingas, jis ir dirbs visą laiką tą patį darbą. Tokie vadovai gimsta taip: įmonė plečiasi ir reikia sąndelininko, laikinai į tą vietą pastatomas darbuotojas kuris nėra naudingas dirbant atsakingą darbą (lėtas, tingus, sunkiai galvoja), Laikui bėgant jis ten pritampa, o sąndelis plečiasi. Ir priimamas dar vienas sąndelininkas. Aišku, kad senas darbuotojas tampa jo viršininku. Plečiantis sąndeliui jis tampa tikru vadovu. O jo nepakeičiamas ir darbštus buvęs kolega taip ir toliau puikiai dirba  savo kvalifikuotą darbą.

Štai ir viskas 🙂 Ir tarp šių punktų nėra tokių kaip: protingas, gražus, moka, žino, išsilavinęs, griežtas, kompetetingas, sąžiningas arba darbštus.

 • Bet kurio atveju darant karjerą reikia įdėti pastangų, tos pastangos turi priklausyti nuo tavo asmenybės.
 • Ieškant darbo reikia pateikti savę kaip vadovą (o ne kaip inžinierių, vadybininką, mechaniką ar dar ką nors.)
 • Kuo aukštesnės pareigos tuo siauresnis kelias karjerai
 • Vadovu gali tapti bet kas
 • Tam, kad buti vadovu tu neturi buti kažkoks kitoks. Elkis taip kaip reikia, o ne kaip tavo buvęs vadovas, nes Tu tai ne Jis.
 • Nelauk paaukštinimo, ir negalvok apie jį tiesiog buk pasiruošęs tai progai.
 • Jei tenka rinktis: atlyginimas ar karjera – rinkis karjera.
 • Vadovu buti nesunku, sunku juo tapti.
 • Ar tavo tikslas – gerai atliktas darbas ar gauti paaukštinimą dėl gerai atlikto darbo?
 • Net jei esi visiškas balvonas kandidatuok į vadovo poziciją, gal butent dabar jiems reikia balvono.
 • Jei dėl laikino vadovo darbo, reikia palikti pastovų pavaldinio darbą, kuriame daugiau moka…. PALIK.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.