Koks darbas jums pasiseks?

Koks turi būti, kad gautum svajonių darbą?

Tai koks gi? Raštingas? Darbšus? Išsilavinęs? Pabandykime atsakyti. Visu pirma – darbuotojas turi atitikti darbo vietą, į kurią jis pretenduoja. Kai darbuotojas ieško “kokio nors ” darbo, jis tokį ir gauna, ir darbdavys jam moka “kokį nors” atlyginima.

Iėškant darbo svarbu žinoti koks ESI, tada žinosi kokio darbo TAU reikia. O kokie būna darbai?”

Kai laikiau mūrininko egzaminą vienam mokiniui mokytojas pasakė “Kai klausia “kokie būna?” atsakinėk “skirtingi būna” protingiau atrodysi :)”

Jau žinome , kad darbai būna skirtingi 🙂 Pabandykime sudaryti trumpą sąrašiuką. Iš toliau pateikiamo sąrašo pasirinkite po vieną.

Visus darbus galima suskirstyti į dvi grupes pagal įvairius bruožus:

  1. Projektiniai ir rutininiai.

Projektiniai – tai darbai kurie turi pradžią ir pabaigą: pastatėi namą, išgydėi lygonį, sukurėi naują produktą, parašėi knygą, parašei programą ir t.t. Tokių darbo vietų yra mažiau, ir gauti tokį darbą yra daug sunkiau negų rutininį.

Rutininiai – tai darbai, kur tu nuolat kažką darai ir vis tą patį ir jokios pabaigos nesimato. Tai kasininkas, pakuotojas, valytojas, troleibuso vairuotojas, buhalteris ir t.t.

Nepriklausomai nuo to, kuriai grupei priklausote, jus galite gerai uždirbti. Svarbiausia yra tinkamai įvertinti savę – kuriam darbu tinkate. Nes sekmė jus lydės tik tada kai darba darysite su malonumu, o tai reiškia be didelių pastangų.

  1. Taip pat darbus galime skirstyti į vietinius ir keliones

Vietinis, – tai darbas vienoje vietoje, kai kiekviena diena nakvojate savo namuose pvz autošaltkalvis, operatorius, troleibuso vairuotojas.

Kelionės – nuolatinės komandiruotės, kelionės, kai nakvojate mašinoje arba viešbutyje toli nuo namų. Pvz.: furistas, garantinio aptarnavimo inžinierius, marketologas.

Abu variantai gali būti gerai apmokami, čia tik jūsų pasirinkimas: kelionės ar sedėjimas. Ne kiekvienas gali nuolat važinėti po pasaulį, o jei ir gali, tai jo antroji pusė gali kelti pavydo scenas.

 

  1. Skirstymas pagal kontaktą su žmonėmis

Bendravimas – nuolat susitikti ir kalbėtis su žmonėmis, kreiptis į kitus žmonės jieškoti informacijos arba prekių. Tai yra : žurnalistai, vadybininkai, direktoriai, pardavėjai ir t.t.

Izoliacija – dirbti atskirai arba pastovioje komandoje, kur visus pažistate. Pvz. : programuotojas, elektronikas, mechanikas ir.t.t

 

Taip pat matome, kad abiejose kategorijose galima buti sekmingu specialistu, jaustis gerai ir daug uždirbti. Vis arčiau prieiname prie išvados, kad jūsų asmenynės savybės neturi įtakos jūsų sėkmėi. Ir tik tinkamai pasirinkta veikla atneš jums laimę.

 

  1. Dar suskirstysime į statinį ir dinaminį:

Statinis – turi darbo vietą, ten ir sėdi: pvz. Kasininkas, administratorius, sargas, buchalteris, banko darbuotojas.

Dinaminis – nuolat kažkur valkatauji ir niekas griežtai nekontroliuoja kur tu turi būti šiuo metu (nebent skubus darbas).  Remontininkas, vadovas, inspektorius, taksi vairuotojas.

 

Ir vėl mes matome, kad vienos iš šių grupių pasirinkimas niekaip nagali būti ‘geras’ arba ’blogas’.

Praktiškai galima tokius darbų kriterijus susigalvoti pačiam, atsižvelgiant į savo poreikius. Įrašysiu dar vieną kriterijų pagal kuri skirstysime darbus:

 

  1. Fiziškai sunkus arba lengvas.

Sunkus – neaiškinsiu, nes ir taip aišku: statybininkas, suvirintojas ir t.t.

Lengvas – programuotojas, architektas.

 

Fizinis aktyvumas darbe irgi neįtakoja ar jus uždirbsite daug ar mažai. Geriausia yra, kai darbe yra šiek tiek fizinio krūvio, tada jus geriau jaučiates, ir geriau užmiegate :).

Toliau galima skirstyti į vadovas/nevadovas, atsakingas/neatsakingas, išsilavinęs/neišsilavinęs, vyras/moteris, alga fiksuota/nuo rezultatų ir gaugybę kitų parametų.

Ir galu gale jus turėsite darbo apibūdinimą pvz.: projektinis, kelionės, izoliacija, dinaminis, sunkus, ne vadovas,  atsakingas, alga nuo rezultatų ir t.t. Ir su tokais kriterijais gausite darbą : “namų statyba Norvegijoje”. Ir busite laimingas :). Bet tai priklauso tik nuo jūsų.

Gauname išvadą, kad gerai uždirbti ir turėti mėgstamą darbą jus galite ir nebūdami komunikabilus, ir nemokėdami dirbti komandoje, ir nemokėdami nuolat kruopščiai dirbti…. Jums lieka tik tinkamai įvartinti save ir iėškotis darbo toje srytyje kuri jums tinka labiausiai. Sekmės!!!

p.S. šis straipsnis yra mano 15 metų darbo patirties, sekmių ir nesekmių rezultatas. Išbandžiau tai ant savęs ir keliu savo draugų. Veikia!!! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.